
Boven de Poolcirkel
SRC-reizigster Nellie Vos maakte in juni de 10-daagse rondreis ‘Boven de Poolcirkel’. Onder leiding van reisleidster Léonie bewonderde ze het natuurschoon van Finland, Zweden én Noorwegen, genoot ze van de middernachtzon en dook ze in de geschiedenis van de Samen. Uiteraard stond ook een bijzonder bezoek aan het Noordkaapplateau op het programma.
Mevrouw Vos heeft haar ervaringen samengevat in een prachtig reisverslag, dat zij graag met u deelt!
Een fantastische ervaring!
‘We vliegen in 2¼ uur van Amsterdam naar Helsinki en vervolgens in 1¼ uur van Helsinki naar Rovaniemi. Bij de bagageband ontmoeten we onze medereizigers (19 personen) en reisleidster Léonie. De bus staat klaar om ons te vervoeren naar hotel Santa Claus, waar we genieten van een heerlijk diner in buffetvorm. Daarna gaan we lekker slapen in een zonovergoten nacht!
Op dag twee steken we acht kilometer ten noorden van Rovaniemi de poolcirkel over. We stoppen bij de Kerstman, die jaarlijks 700.000 brieven van kinderen krijgt. Het is nog vroeg, de winkeltjes zijn bijna allemaal nog dicht. Hoewel er nog weinig toeristen zijn, staat er al een rij mensen voor een dure foto met de Kerstman! In het prachtige natuurpark Urho Kekkonen maken we een korte wandeling met een lokale gids, die ons vertelt over de flora en fauna van Fins Lapland…'
Bent u benieuwd naar de rest van het reisverslag van mevrouw Nellie Vos? Lees haar volledige reisverslag, met daarin een aantal mooie foto’s van haar reis.
Volg ons